LE: Buzaglo ŠOKIRAO Tadića, Inter slavio pred PRAZNIM TRIBINAMA, rapsodija navijača Šalkea! (VIDEO)

M.M.08.12.201623:06FOTO: Dailymotion Printscreen

U poslednjim mečevima grupne faze ovogodišnjeg izdanja Lige Evrope dogodilo se jedno veliko iznenađenje. Hapoel je remijem u Sautemptonu obezbedio proleće u Evropi.

Krenimo redom.

U grupi K je sve bilo rešeno i pred poslednje kolo. Sparta je još u prošlom kolu obezbedila prvu poziciju, dok je plasman u nokaut fazu pobedom na gostovanju Sautemptonu osigurao i Hapoel. U meču bez takmičarskog značaja drugopozivci Intera su slavili protiv Sparte iz Praga rezultatom 2:1. 'Neroazure' je u vođstvo doveo Eder polovinom prvog dela igre, kada je tek iz drugog pokušaja uspeo da savlada Koubeka. Konačan rezultat postavio je Eder u poslednjem minutu susreta. Izjednačenje gostima doneo je Mareček početkom drugog poluvremena. Interovi 'tifozi' su bojkotovali ovaj meč nezadovoljni rezultatima koje tim beleži, tako da je 'San Siro' bio potpuno prazan.

Na transparentu koji je bio okačen na severnoj tribini, koja je poslovično rezervisana za najvatrenije pristalice Intera, pisalo je:

"Četiri poraza u pet utakmica. Ovo je ono što ne zaslužujete zbog nedestojanstvenih nastupa. Sramite se!"

U drugom meču ove grupe Sautempton i Hapoel su odigrali izuzetno nezanimljiv meč, koji je pogotkom u 79. minutu rešio Buzaglo. Domaćima je izjednačenje u prvom minutu sudijske nadoknade vremena doneo Virdžil van Dajk, ali je gostima i remi bio dovoljan za plasman dalje, pošto su u prvom susretu odigranom u Izraelu odigrali meč bez golova, tako da su gosti zbog boljeg međusobnog duela, tj. gola u gostima, obezbedili plasman u 1/16 fuinala takmičenja. Na ovaj način izraelski klub je postigao najveći uspeh u evropskim takmičenjima.

Dušan Tadić se napokon oporavio od povrede zadobijene u susretu sa Velsom i dobio je priliku u poslednjih pola časa igre i asistirao je za gol Van Dajka.

Buzaglo GOAL (0:1) Southampton vs Hapoel Beer...by sportscope

I u grupi I je sve bilo rešeno pred poslednje kolo, tako da su mečevi bilo 'revijalnog' karaktera. Šalke i Krasnodar su od ranije obezbedili plasman u 1/16 finala, pa su večerašnji susreti služili za to da igrači sa manjom minutažom dobiju šansu. Šalke je gostovao Salcburgu, ali su dešavanja na terenu ostala u senci sjajnih navijača kluba iz Gelzenkirhena. Njih je čak 10.000 došlo u Austriju kako bi podržali svoje ljubimce. Pogledajte delić fenomenalne atmosfere koju su napravili.

No, vratimo se meču. Susret je završen trijumfom domaće ekipe rezultatom 2:0. Tim koji finansira Red Bul je do prednosti došao u 22. minutu preko Šlagera, a konačan rezultat je postavio Josip Radošević golom koji je postigao u poslednjim trenucima meča.

U drugom susretu ove grupe, Nica je sa Mariom Balotelije u startnoj postavi dočekala Krasnodar. Italijan se oporavio od povrede, ali je na terenu proveo samo prvih 45 minuta. Njega je na poluvremenu zamenio Boseti, koji je u 61. minutu i postigao gol sa 'bele tačke'. Prethodno je Grankvist zaradio isključenje zbog faula kojim je načinio jedanaesterac. To je bio izjednačujući pogodak za domaće, jer je Smolov u 52. minutu doveo ruskog predstavnika u LE u vođstvo. Izabranici Lusijana Favra su u 77. minutu preko Le Maršanda u potpunosti preokrenuli rezultat.

Mečevi u okviru grupe G imali takmičarski karakter. Uz Ajaks koji je ubedljivo kaparisao proleće u Evropi, za drugu poziciju su se borili Selta i Standard. Belgijanci su u Liježu

Selta je slavila na gostovanju Panatinaikosu rezultatom 2:0 i na taj način obezbedili plasman u nokaut fazu.

Nemanja Radoja je odigrao svih 90 minuta za tim iz Vida.

Standard je na svom terenu remizirao sa Ajaksom 1:1. Goste je fenomenalnim golom u vođstvo doveo, El-Gazi, dok je remi domaćinu doneo u 85. minutu Raman.