Video galerijaVideo

LIGA ŠAMPIONA: Het-trikovi Pereza i Turana za ubedljive pobede, Bešiktaš ponižen u Kijevu, Ludogorec šokirao PSŽ (VIDEO)

M.M.06.12.201622:45FOTO: Youtube Printscreen/Dennis Choi

Nakon večerašnjih utakmica poznato je prvih osam učesnika osmine finala ovog takmičenja, kao i četiri tima koja će svoje takmičenje nastaviti u 1/16 finala Lige Evrope.

U grupi A je sve trebalo da bude poznato i pred poslednja dva meča, ali se Ludogorec potrudio da šokira 'Park Prinčeva'. Bugari su priredili prvorazrednu senzaciju u Parizu i na taj način otvorili Arsenalu put ka prvom mestu u grupi. Gosti su preko Misiđana došli do prednosti, već posle 15 minuta igre. Pokušavali su potom izabranici Unaija Emerija, ali je definitivno da se nalaze u krizi.

Kavani je nakon jednog časa igre uspeo sjajnim 'makazicama' da izjednači rezultat. Taj gol možete pogledati OVDE. I kada se činilo da će domaći uspeti da u potpunosti preokrenu rezultat usledio je novi šok. Vanderson je iskoristio grešku odbrane PSŽ-a i vratio prednost Ludogorecu. Sve što su 'sveci' uspeli da urade jeste izjednačujući pogodak koji je postigao Di Marija u drugom minutu sudijske nadoknade. Ovom pobedom, Bugari su uspeli da obezbede proleće u Evropi, pošto će nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

All Goals & Highlights HD - FC Basel 1-4...by arcturusmedia33

Arsenal je na krilima trostrukog strelca Lukasa Pereza slavio ubedljiv trijumf u Bazelu. Već posle 16 minuta igre 'tobdžije' su imale dva gola viška. Mrežu Vaclika je u oba navrata tresla 'devetka' Arsenala, dok je asistent bio Gibs. Da je igrač sa istančanim njuhom za gol, Perez je pokazao na samom startu drugog dela, kada je došao do het-trika.

Da li je konačno skinuto prokletstvo Arsenalove devetke?

Arsenal je u 54. minutu postigao i četvrti pogodak preko Ivobija, dok je počasni pogodak za domaćina delo Dumbije.

U grupi koja je trebala da bude najneizvesnija pred poslednje kolo, Dinamo iz Kijeva se potrudio da tako ne bude. Kijevljani su, uz veliku pomoć prvotimaca Bešiktaša, prevashodno Tošića, koji je kardinalno grešio, potom Beka, koji je skrivio jedanaesterac i zaradio isključenje, već posle pola časa igre, potom i Abubakara koji je iziritiran lošom igrom svog tima morao na prevremeno tuširanje u 56. minutu, ubedljivo porazili goste rezultatom 5:0.

Već posle prvih 45 minuta na semaforu 'Olimpijskog' stadiona u Kijev stajalo je 4:0. Strelci za domaće su bili Besedin u 9. minutu, zatim Jarmolenko, koji je bio siguran realizator jedanaesterca u 31. Samo dva minuta kasnije Bujalski je povisio na 3:0, da bi u poslednjim sekundama prvog poluvremena Derliz Gonzalez najavio potpunu katastrofu 'orlova' iz Istanbula i bukvalno naterao suze na oči golmana Fabrisija.

Do kraja meča domaći su uspeli da postignu još dva pogotka preko Sidorčuka u 60. minutu i Moraesa, koji je u prvom kontaktu sa loptom postigao gol. Igrao se 77. minut.

Utehu za šampiona Turske može da predstavlja činjenica da će nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Dakle, iz grupe B u nokaut fazu idu Benfika i Napoli. Napolitanci su slavili u Lisabonu rezultatom 2:1 i na taj način zadržali lidersku poziciju u grupi. Gosti iz Napulja su posle 60 minuta došli do prednosti, koju je u 79. minutu duplirao Mertens. Počasni gol za domaćina postigao je Himenez u 87. minutu susreta.

U grupi C je sve bilo poznato i pred poslednju rundu. Mančester siti je izvukao bod protiv Seltika na 'Etihadu'. Gosti su bili bolji rival tokom većeg dela meča, ali nisu uspeli da dođu do trijumfa. Već u četvrtom minutu Roberts je doveo goste u vođstvo, dok je konačan rezultat postavio Ihenaćo već u devetom minutu meča.

U drugom susretu ove grupe Barselona je na svom terenu ubedljivo porazila Borusiju iz Menhengladbaha. Arda Turan je postigao het-trik, dok je Mesi došao do svog desetog pogotka u Ligi šampiona ove sezone. Na kraju, Barselona - Bosrusija (M) 4:0.

Barcelona vs Borussia M'gladbach 4-0 - All...by YNWAHD

Na kraju, u grupi D, Bajern je naneo Atletiku prvi poraz u ovosezonskom izdanju Lige šampiona i na neki način im se osvetio za poraz u Madridu. Strelac jedinog pogotka na meču, bio je Levandovski, a sjajan pogodak Poljaka možete pogledati OVDE.

U drugom meču ove grupe Rostov je izdržao u Ajndhovenu i sa osvojenim bodom uspeo da obezbedi proleće u Evropi.