Video galerijaVideo

LŠ: Rojs u finišu za bod i prvo mesto, petarda Porta, Legija u LE! (FOTO+VIDEO)

N.R.07.12.201622:42Foto: Youtube printscreen/gorgul90

Utakmicama 6. kola u grupama E, F, G i H završena je grupna faza Lige šampiona.

U grupi E utakmice nisu imali takmičarski značaj jer su pozicije na tabeli već ranije bile poznate. Tako je Leverkuzen lako savladao Monako (,,bombu" Jurčenka pogledajte OVDE), dok je Totenhem preokrenuo protiv CSKA. Prvi gol na meču postigao je Džagojev na asistenciju Zorana Tošića (GOL POGLEDAJTE OVDE). Ipak, Englezi su do kraja prvog poluvremena uspeli da postignu dva gola, a u drogom poluvremenu još jedan.

U grupi F Real Madrid je golovima Karima Benzeme vodio protiv Borusiju Dortmund. Francuz je tako došao do 50 golova u Ligi šampiona. Međutim, gosti su uspeli da golovima Obamejanga i Rojsa dođu do remija i prvog mesta na tabeli. S druge strane Legija je minimalnim rezultatom savladala Sporting pa je tako izborila plasman u Ligu Evrope. Miroslav Radović je zamenjen u sudijskoj nadoknadi, a Lazar Marković  u 59. minutu.

Marco Reus Goal HD - Real Madrid 2-2 Borussia...by soccerbond007

U grupi G Porto je dočekao Lester siti koji je imao obezbeđenu prvu poziciju u grupi, pa je Ranijeri izveo kombinovani sastav u Portugalu. S druge strane Portu je trebala pobeda za prolaz dalje, pa zato ne čudi ubedljiva pobeda od 5:0. Kopenhagen se nadao da će pobedom protiv Briža, i uz pobedu Lestera doći do druge pozicije. Međutim, Danci su ostvarili svoj deo posla u Belgiji, ali im meč u Portu nije išao na ruku. Odličan gol postigao je Korona koji možete viditi OVDE. Za Kopenhagen je kao starter nastupio Andrija Pavlović.

U grupi H Juventus je igrao tek koliko je bilo potrebno protiv Dinama iz Zagreba. Hrvati su dugo odolevali, ali je Iguain uspeo da skrši njihov otpor. Lion i Sevilja odigrlali su bez golova.

Gonzalo Higuain Goal HD - Juventus 1-0 Dinamo...by FansBarcelona