Video galerijaVideo

PREMIJER LIGA: Arsenal od OČAJA do SJAJA, Svonsi pobedio konkurenta za opstanak, Stouk lako sa Votfordom (VIDEO)

M.M.03.01.201723:06FOTO: Dailymotion Printscreen

Mečevima 20. kola nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi.

Kiša golova viđena je u Bornmutu, gde je istoimeni domaćin remizirao sa Arsenalom, 3:3.

Maleni domaćin je bio na dobrom putu da posle Liverpula skine skalp još jednom velikanu, ali nisu uspeli. Ono što su pre par nedelja uradili Liverpulu, kada su u poslednjih 15 minuta u potpunosti preokrenuli rezultat i došli do pobede (4:3), umalo su uspeli da urade i večeras, samo u kontra smeru.

Naime, izabranici Edija Houa su posle jednog časa igre imali nestvarnih 3:0 protiv Arsenala. Već nakon 20 minuta na semaforu je stajalo 2:0. Strelci za domaće su bili Denijels u 16. i Vilson, koji je četiri minuta kasnije bio siguran izvođač najstrože kazne, pošto je prethodno Džaka načinio nesmotren i kranje nepotreban prekršaj. U 58. minutu Frejzer postiže treći gol za svoj tim i najavljuje potpuni debakl gostiju iz Londona.

Ali onda na scenu stupa Žiru. Prvo je u razmaku od pet minuta asistirao Sančezu i Perezu i na 15 minuta pre kraja meč je ponovo bio rezultatski neizvestan. Napadali su gosti, ređale su se šanse pred golom Boruca i jednu takvu je u drugom minutu sudijske nadoknade iskoristio upravo francuski napadač i doneo veliki povratak i slavlje gostima iz Londona.

Kako se kretao rezultat sigurno je da su prezadovoljni sa osvojenim bodom, iako su došli po sva tri.

Vredi pomenuti i detalj iz 82. minuta, kada je kapiten Bornmuta, Frensis, zbog oštrog starta na Remziju zaradio direktan crveni karton.

Bournemouth 3-3 Arsenal - All Goals and...by replayvostfr

Stouk je na svom terenu rutinskom igrom savladao Votford, 2:0.

Sve do poslednjih sekundi prvog dela igre nije bilo pogodaka, a onda se nakon jednog kornera u kaznenom prostoru 'stršljenova' najbolje snašao kapiten 'potersa', Rajan Šoukros i doneo prednost domaćinu. Već na samom startu drugog dela, tačnije u 49. minutu, Čarli Adam je odlično centrirao, Krauč je bio na pravom mestu i samo je prosledio loptu iza leđa nemoćnog Gomeša.

Stouk je ovim trijumfom preskočio današnjeg rivala na tabeli i trenutno je 11., dok je Votford na 14. poziciji.

All Goals & Highlights HD - Stoke City 2-0...by Nishi--1

Kristal Palas je u derbiju donjeg dela tabele poražen od Svonsija (2:1).

Vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak su izvojevali 'labudovi' i to na protivničkom bunjištu. U danu kada su dobili novog menadžera, fudbaleri Svonsija su odigrali jako dobar meč i potpuno zasluženo porazili pulene 'Big Sema'.

Gosti su do prednosti došli u 42. minutu, kada se nakon jednog centaršuta Sigurdsona u šesnaestercu Palasa najbolje snašao Mouson i rezantnim udarcem glavom savladao Henesija.

Sve do 83. minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda je Vilfrid Zaha iskoristio asistenciju Kelija i fenomenalnim pogotkom poravnao rezultat. Kada su svi očekivali da će meč biti okončan podelom plena, Ranhel je stupio na scenu i u 88. minutu iskoristio sjajan pas Fera i doneo veliko slavlje Velšanima.

Ovim trijumfom Svonsi je začelje tabele prepustio Halu i prišao na bod zaostatka za današnjim rivalom, koji je prvi iznad opasne zone.

All Goals & Highlights HD - Crystal Palace 1-2...by LiveGoalsTV