Video galerijaVideo

ABA: Zvezda ponizila Zadar za 16:0, Cedevita rutinski (VIDEO)

D.S.02.01.201720:35

Crvena zvezda je dočekala i u potpunosti osramotila ekipu Zadra rezultatom 113:65.

Tribine je ispunilo 6,800 ljudi, a u prvim redovima su se našli novo pojačanje Zvezde, Dion Tomson i specijalni gosti Dejan Stanković i Marko Pantelić.

Već na poluvremenu, crveno – beli su imali 40 poena prednosti, 67:27. Potpuna kontrola domaćina. Uputili su 11 šuteva više od protivnika, pogodili osam trojki naspram nijedne igrača Zadra, kontrolisali igru u reketu i skok na obe strane terena. Bolja distribucija lopte, čvrsta odbrana i lake kontre.

U nastavku se malo usporio ritam igre, ali i dalje u korist Zvezde. Nastavili su sa dominacijom u svim segmentima. Svi igrači su dobili šansu na terenu, a svi u crveno-belom dresu su se i upisali.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bioNejt Volters sa 17 poena, a ispratili su ga Luka Mitrović sa 16 i Nemanja Dangubić sa 14.

U ekipi Zadra, najbolji je bio Ivan Marinković sa 20 poena.

Cedevita je zabeležila rutinsku pobedu na gostovanju MZT-u, 100:79.

Gosti su koristili prednost pod košem, direktnije napadali i primoravali domaće igrače da prave veliki broj faulova što je dovelo do lakih poena sa linije penala. Ključnu prednost su ostvarili u drugoj četvrtini (31:15) i bez problema je održavali do kraja.

Najefikasniji igrači Cedevite su bili Rašad Džejms sa 21 i Rajan Botrajt sa 18 poena.

MZT su držali na nogama Džoš Skot sa 23 i Ksavijer Tejms sa 18.